سوالات متداول درخواست اعتبار و فروش اقساطی:

1- چطور می تونم از سایت ارزانیتو به صورت اقساطی خرید کنم؟

پاسخ: با انتخاب کالای موردنظر خود، سفارش را ثبت نمایید، مدارک موردنیاز را در قسمت مدارک بارگذاری نمایید تا با سرعت بالاتری در فرایند اعتبارسنجی شرکت داده شوید. پس از اعتبار سنجی کالا یا کارت موردنظر تهیه و همراه با قرارداد به محل شما ارسال می گردد. سفته یا چک نیز در هنگام تحویل موضوع معاملعه دریافت می گردد.

2- دسته چک دارم ولی گردش حساب جاری من زیاد قابل توجه نیست. آیا می تونم حساب دیگری را به عنوان پشتیبان معرفی کنم؟

پاسخ: بله، پرینت هر دو حساب (پرینت 3 ماهه حساب پشتیبان به همراه پرینت 3 ماهه حساب جاری چک) خود را بارگذاری کنید.

3-منظور از امتیاز چیست؟

پاسخ: با تعجیل در پرداخت برای هر روز یک امتیاز دریافت می کنید و با هر روز تاخیر نیز یک امتیاز از شما کسر می گردد. همه در ابتدای کار 100 امتیاز دارند و با خوش حسابی یا بدحسابی این امتیاز تغییر خواهد کرد.

4- اگر میزان اعتبارم کمتر از قیمت کالای مد نظرم بود چیکار کنم؟

پاسخ: در خرید اول حداکثر 10 میلیون تومان (تضمین سفته) و با تضمین چک 12 میلیون تومان می توانید اعتبار دریافت نمایید. در صورتی که کالایی بیش از اعتبارتان انتخاب کرده اید بایستی مابه التفاوت را پرداخت نمایید تا کالا تحویل گردد.

5- بعد از خرید اعتباریم آیا می تونم مجددا درخواست اعتبار بدم؟ 

پاسخ: در همه فرآیندها پس از خرید نهایی و شروع اقساط امکان درخواست اعتبار جدید وجود ندارد، فقط در صورتی که خریدتان از سقف اعتبار کمتر باشد می توانید تا سقف موردنظر درخواست جدیدی ارسال نمایید.

6- آیا می تونم کالاهایی که در سایت وجود ندارد را سفارش بدم؟

پاسخ: بله، در قسمت تیکت درخواست خود را ارسال کنید. همکاران ما در بخش تدارکات با شما تماس خواهند گرفت. پس از هماهنگی های لازم و با طی شدن روند اعتبار سنجی، کالای مورد نظر تحویل می گردد.

7- آیا در صورت خرید با تعداد اقساط کمتر، سود پرداختی کمتر خواهد بود؟

پاسخ: بله قطعا در ازای تعداد اقساط کمتر، سود کمتری پرداخت می کنید.

8- چک یا سفته چه زمانی دریافت می شه؟

پاسخ: پس از اعلام چک یا سفته هنگام عقد قرارداد طی هماهنگی با مشتری، مدارک و قرارداد و چک یا سفته توسط ارزانیتو دریافت و کالا به خریدار تحویل می گردد. گفتنی است تصویر مدارک بایستی در پروفایل بارگذاری و تائید شده باشد.

9- می تونم فقط با سفته خرید اقساطی داشته باشم؟

بله، مشکلی نیست.

10- آیا فقط تهرانی ها می توانند خرید نمایند؟

پاسخ: فعلا ارزانیتو در تهران فعالیت دارد. پس از پذیرفتن نماینده در استان های دیگر، در سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

11 - آیا امکان خرید اقساطی با بازپرداخت بیش از 12 ماه وجود داره؟

پاسخ:خیر، تمام اقساط در سایت بایستی در 12 ماه به اتمام رسیده باشند. تنها در صورتی که اعتبار شما بیش از 300 امتیاز باشد و به صورت اختصاصی امکان ارسال درخواست دارید.

12- آیا می تونم با تعداد برگه چک کمتری خرید اقساطی داشته باشم؟

پاسخ: بله، در صورتی که با چک اقساط خود را پرداخت می نمایید، می توانید با تعداد برگ های کمتری و با محاسبات جدید اقساط را پرداخت نمایید. در صورتی که فقط تضمین پرداخت چک باشد نیز می توانید اقسط را آنلاین پرداخت نمایید و نیازی به پرداخت با چک نخواهد بود.

13. آیا قیمت نقدی سایت در زمان ثبت درخواست اعتبار ملاک خرید نهایی خواهد بود؟

پاسخ: خیر، در صورتی که اعتبار سنجی شما به دلایلی از سمت خودتان طولانی گردد و قیمت بیش از 2 درصد افزایش داشته باشد. قیمت روز قرارداد ملاک خواهد بود.

14. آیا می توان از مدارک شخص دیگری استفاده کرد؟

پاسخ: خیر تمام مدارک باید به اسم شخصی که درخواست را ثبت کرده است باشد.

15 - آیا محدودیت سنی برای ثبت درخواست وجود داره؟

پاسخ: بله، خرید اقساطی برای افراد 18 سال به بالا که دارای حساب بانکی فعال و دسته چک هستند و یا سفته به همراه لیست دارایی به مبلغ اعتبار امکان پذیر است. حداکثر سن برای دریافت اعتبار نیز 65 سال خواهد بود.